Kutsal Kadın Topraklarındaki Dost Kadınlar...


Memleketimizde “Kadın düşmanlığı” adına söylenenler, bir kaç artiz entelin kendine huysuz ve tatsız ama aynı nispette güçlü kadın şekli vermek için kullandığı söylemlerden ileri gitmedi. Ki bu enteller de aslanlar gibi sapına kadar kadın düşmanı kadınlardı. Teoride iyi olan yurdum çokbilmişleri pratiğe gelince damarlarımıza nüfuz etmiş mahalle karısı kültürümüzün etkisiyle kadını direkt olarak vasat kültürel çarkımızın kendi ile kıyas dişlisi, rakip mekaniği ve töz düşmanlığının endirekt dışavurumu olarak gördü.
Bu yüzden kadın arkadaş kurumu hakikaten kolay iş değildir, bizim gibi ataerkil topraklarda erk kavramını hasarsız götürerek sağlıklı kız arkadaşlıklar kurmak. Otomatik Portakal filmi örneğinde olduğu gibi: Suça maruz kalmak insanı iyi insan yapmıyor, o suçun uygulayıcısı haline getiriyor;tıpkı erkek egemen kültüre maruz kalmış kadınların erkek egemen sisteme hizmet ederek erk yamukluğunun öfkeli hizmetkarları olduğu gibi.
Kendimi bundan muaf tutamayacağım.Ama inanınız bendenizin mahalle karılığı daha şey;bakışlarında dimdirekt, şüphe ile sorgulamayan gözbebeklerinde sevgi ışıltıları barındıran, davranışlarında hesap olmayan ve netlik ayarları iyi yapılmış kadınlarla hiç bir arazım olmamıştır.
Aylin Aslım da bu kadınlardan biridir:Her zaman ve sonuna kadar kadının yanında (öyle lafta, şekil olsun diye değil; has be has destek olmak, motive etmek için;) lafı eğip bükmeden direkt söyleyen, öfkesini blok olarak yaşayan (gerçi şimdilerde kırkına bastı, öfkesinde daha bir ağırbaşlı olduğunu gözlemliyorum,) erdemli yaşamaya çok kıymet veren ve bu değerlerle üretim yapmayı kutsal sayan, aslan gibi kadınlardandır @aylinaslim Koççum benim❤
Bu röportaj beni düşüncelere sürüm sürüm sürükledi. Rahmetli anneciğim (şu rahmetli annem lafını da bir türlü hazmedemiyorum; hem onun yokluğunu kanıksamak, hem de artık anneli bir insan oluşu çok gerilerde bırakmak gibi geliyor;) Aylin'i televizyonda bir kez seyretmişti. Bir müzik programında ben de dahil, sevdiği kadınları, sevdiği yazarları, o kadar olduğu gibi, rolsüz, tasasız anlatıyordu ki, "Ayça, Aylin Aslım diye bir kız var, o ne kadar tatlı ve sağlam bir çocuktur öyle" dedi. Ki, annem kimseleri öyle seven biri değildi. Dolayısıyla Aylin biraz da annemden yadigar. Onun sevdiği insanlar biraz da miras kaldı bana; kutsal topraklarımın güzellerinden.
İşte ilk etapta benim kutsal topraklarımın yadigarlarıyla yapıyorum röportajlarımı.
Aylin ile yaptığımız samimi, içten, güzeller güzeli sohbeti dinlemek için patreon.com/radyokaravan'a üye ol. İşin ne.

Yorumlar

 1. Türkiye'nin Tüm Şehirlerinde Nakliyat Yapanlar https://www.nakliyatyapanlar.com Her Geçen Gün Gelişen Hizmet Sektörünün Her Anlamda Bizlere Hizmet Sağlıyor. Olmasından Dolayı , Artık İstediğimiz Gibi Farklı Sektörlerde, Farklı Hizmetler Veren Siteler İle İstediğimiz Gibi Evinizi Şekilde Taşıyabiliyoruz. Bunun İçin de İstediğiniz Gibi Kaliteli Bir Firma Bulmak Ve Bu Firma İle Taşınma İşlemlerinizi Yapmak Çok kolaydır.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba size yeni haberlerim var birçok sohbet odasına ev sahipliği yapan muhabbet sunucumuzda
  Kahvemix Oyun Sohbet
  Din ve inanışlar hakkında ki forum sohbetlerimiz için
  Din ve inanışlar
  Anlık paylaşımlar ve sorular için
  Anlık paylaşımlar
  Sohbet hattına bağlantı kurmak için
  SohbetHattı detayları
  Kelebek sohbet efsanesi
  kelebek mirc
  Astroloji dehalarının yazıları için
  Astroloji ve Fallar

  Sohbetler Odaları teşekkür eder.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar